Ferio Konin
Ferio Konin
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

10 000 masek i fartuchów dla medyków z Konina

10 000 masek i fartuchów dla medyków z Konina 

Ferio Konin wspiera walkę z pandemią. Przekazaliśmy 10 000 sztuk środków ochrony osobistej pracownikom medycznym.

Łącznie 10 000 masek i fartuchów trafiło do najbardziej potrzebujących placówek w mieście w ramach finału - zainicjowanej przez nas - akcji charytatywnej #FerioKoninPomaga. Walka z pandemią koronawirusa trwa, więc każda pomoc jest na wagę złota.

Konin, 16 czerwca 2020 r. – We wtorek przed południem nastąpił finał akcji charytatywnej Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście. Sprzęt medyczny, niezbędny do walki z pandemią COVID-19, trafił do trzech wytypowanych wcześniej placówek: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Szpitalnej 45, Domu Pomocy Społecznej przy ul. Południowej 1 i pobliskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II (ul. Południowa 3). Łącznie Centrum Handlowe Ferio Koninie przekazało 9 000 profesjonalnych masek z filtrami i 1 000 fartuchów ochronnych dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych osób mających częsty kontakt z pacjentami, a tym samym narażonych najbardziej na ewentualne zarażenie koronawirusem.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak zmieniła się dostępność i ceny środków ochrony osobistej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że udało nam się zorganizować to przedsięwzięcie i dostarczyliśmy lokalnym medykom tak potrzebne obecnie maski i fartuchy. Jak poinformowała dyrekcja hospicjum i DPS właśnie tego typu artykułów wciąż brakuje – mówi Henryk Grabowski, Dyrektor Centrum Handlowego, który we wtorek wraz z zespołem Ferio Konin odwiedził wszystkie 3 placówki.

Bezpieczeństwo medyków i innych osób sprawujących opiekę nad chorymi daje nam – potencjalnym pacjentom – gwarancję, że w razie potrzeby będzie miał nas kto leczyć. Mamy nadzieję, że dzięki naszym zestawom pracownicy medyczni będą mogli komfortowo i bezpiecznie opiekować się pacjentami.

Relacje z przekazania środków ochrony osobistej do konińskich placówek tj. szpitala, DPS i hospicjum można obejrzeć w naszych kanałach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.