Ferio Konin
Ferio Konin
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Podziel się krwią i uratuj komuś życie!

Podziel się krwią i uratuj komuś życie!

W co drugi piątek miesiąca (w godzinach 15:00 - 18:00) możesz zostać superbohaterem i uratować komuś życie!

Przyjdź do Ferio Konin i oddaj krew w mobilnym punkcie poboru krwi.

Na pierwszą akcję zapraszamy już w piątek 9 lutego od godz. 15.00. Przed wejściem głównym do Ferio Konin zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Zapotrzebowanie na krew się nie zmniejsza, wręcz przeciwnie – jest coraz większe. Krew jest bezcennym darem, którego nie można wyprodukować w warunkach laboratoryjnych, a jej jedynym źródłem jest drugi człowiek.

Tym bardziej wraz z organizatorami serdecznie zachęcamy do udziału wszystkich, którzy mogę mogą oddać krew.

 

Kto może oddać krew?

Jeśli jesteś osobą między 18 a 65 rokiem życia, ważysz powyżej 50 kilogramów i nie przyjmujesz na stałe żadnych leków, to spełniasz podstawowe wymagania, aby zostać superbohaterem i uratować komuś życie.

  • Zarezerwuj około godziny, koniecznie zabierz ze sobą dokument potwierdzający Twoją tożsamość (dowód osobisty, aplikację MObywatel lub paszport).
  • Pamiętaj, żeby przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum dwa litry płynów.
  • Sama procedura oddania krwi trwa około 10 minut. Po niej czeka Cię zasłużony odpoczynek i czekolady - musisz uzupełnić ubytek energetyczny.

Całość nie powinna zająć dłużej niż godzinę, w punkcie możesz również otrzymać zaświadczenie do pracy lub szkoły o oddaniu krwi (za oddanie krwi lub jej składników przysługują dwa dni wolne).

Sprawdź terminy akcji krwiodawstwa organizowanej przy Ferio Konin:
Harmonogram 
(Uwaga: Akcja poboru krwi w dniu 31 maja jest odwołana)