Ferio Konin
Ferio Konin
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Bezpłatny serwis i znakowanie rowerów

Bezpłatny serwis i znakowanie rowerów

Kręcimy z Ferio Konin. Rowerem przez powiat

W sobotę 12 czerwca na terenie naszego centrum odbędzie się wydarzenie poświęcone turystyce rowerowej w powiecie konińskim.  W ramach akcji ulokowane zostanie miasteczko rowerowe. W programie przewidziano wiele atrakcji. Partnerami wydarzenia jest Powiat Koniński, Oddział PTTK w Koninie wraz z Sekcją Turystyki Rowerowej CIKLO PTTK, Komenda Miejska Policji w Koninie, WORD Konin oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Marina.

Harmonogram wydarzenia:

10-12 czerwca w godzinach 10.00 – 18.00

BEZPŁATNY SERWIS ROWEROWY – sprawdź stan techniczny swojego roweru.

Usługa dostępna jest za okazaniem paragonu na kwotę min. 200 zł *. Zapisy przyjmowane są na miejscu. W serwisie dokonywane będą podstawowe czynności: 

  • wymiana zużytych części eksploatacyjnych
  • czyszczenie serwisowe
  • centrowanie kół 
  • regulacja hamulców i przerzutek 
  • kasowanie luzów połączeń śrubowych 
  • smarowanie podzespołów
  • kontrola mechanizmu korbowego i elementów układu napędu  itp.

 

Części eksploatacyjne oraz części podlegające wymianie podczas przeglądu technicznego: dętki, łatki, klocki hamulcowe typu v-break, linki, pancerze, smary i oliwki.

 

11-12 czerwca w godzinach 10.00 – 18.00

DYSTRYBUCJA BEZPŁATNEJ MAPY TRAS ROWEROWYCH – zgłoś się do punktu informacyjnego akcji i odbierz bezpłatny egzemplarz. Atrakcji szukaj w pobliżu sklepu Sinsay.

Mapa uwzględnia opracowanie 8 rowerowych tras rekreacyjnych - łącznie niemalże 300 km dystansu, wszystkie na terenie powiatu konińskiego. Przygotowane trasy to odcinki o różnej długości, a każda z towarzyszącymi atrakcjami ulokowanymi po drodze. Mapa będzie z pewnością przydatna zarówno dla bardziej wprawionych rowerzystów jak i tych dopiero zaczynających przygodę na dwóch kółkach!

 

12 czerwca w godzinach 12.00 -17.00

ZNAKOWANIE ROWERÓW – akcja znakowania organizowana wraz z Komendą Miejską Policji w Koninie.  Skorzystaj z bezpłatnej możliwości - twój rower będzie bezpieczniejszy! Każdy rower zostanie oznakowany unikalnym numerem, który trafi potem do bazy policyjnej.

 

DODATKOWO W PROGRAMIE:

  • Gry i zabawy edukacyjne
  • Gadżety rowerowe
  • Materiały informacyjne dot. turystyki rowerowej w regionie

 

Sezon rowerowy w pełni. Sklepy w Ferio Konin oferują szeroką gamę rowerów, akcesoriów jak i odpowiedniej odzieży na jazdę na rowerze. Wybierając rower warto zwrócić uwagę m.in.  na odpowiednią wysokość ramy, rozmiar opon i osprzęt rowerowy. Należy je dobrać według indywidualnych potrzeb. Podczas zakupu zachęcamy do konsultacji  z personelem sklepu, który posiada odpowiednią wiedzę na temat.

Do zobaczenia na trasie!

*  Z wyłączeniem produktów i usług wykluczonych z Promocji.
Szczegóły w regulaminie Akcji Promocyjnej dostępnym w Punkcie Obsługi Promocji i siedzibie Organizatora.

Akcja organizowana z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.