Ferio Konin
Ferio Konin
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Z dobrą energią do EKOdziałania!

Z dobrą energią do EKOdziałania!

Zapraszamy na tydzień aktywności poświęconych naszej planecie! Ochrona środowiska, odnawialne źródła energii czy zrównoważony rozwój, to tylko niektóre z zagadnień, o których będzie można zgłębić wiedzę w Ferio w dniach 13-20 kwietnia. W ramach wspólnych obchodów Dnia Ziemi, nie zabraknie też wystawy prac młodych twórców z Atelier KreDKa pracowni Konińskiego Domu Kultury i akcji „Sadzonki za odpady”, współorganizowanej z Nadleśnictwem z Konina.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ziemi!

Przyjaciele Ziemi - wystawa edukacyjna

Zapraszamy młodych odkrywców w fascynującą interaktywną podróż związaną z dbaniem o naszą planetę. W trakcie wystawy uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnorodnością lasów i oceanów, poznać zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt oraz dowiedzieć się, dlaczego ratowanie ich jest tak ważne dla nas wszystkich.

W ramach wystawy poruszamy także ważny temat dotyczący odnawialnych źródeł energii. Przekonamy się, że nawet jedna osoba może mieć pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Podpowiemy co zrobić, by przydomowy ogród był bardziej ekologiczny i naturalny.

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych zaplanowano w dniach 13-20 kwietnia od 9:00 do 14:00 (w celu dokonania rezerwacji lub poznania szczegółów wystawy dla grup zorganizowanych prosimy o kontakt z Agencją Qra Production, działającą na zlecenie Ferio Konin pod numerem telefonu: +48 691 640 940), klientów indywidualnych zapraszamy w godzinach 14:00-18:00.

Sadzonki za odpady

Dla tych, którym los Ziemi nie jest obojętny, wraz z Nadleśnictwem w Koninie przygotowaliśmy niespodziankę. W sobotę, 20 kwietnia na parkingu centrum handlowego, będzie trwała zbiórka odpadów. Mieszkańcy, którzy przyniosą odpady otrzymają w prezencie sadzonkę drzewa.

1 sadzonkę drzewa będzie można uzyskać m.in.  za:

  • 10 plastikowych butelek,
  • 10 szklanych butelek,
  • 3 kg makulatury,
  • 2 elektroodpady do wagi 5 kg każdy,
  • 20 baterii,
  • 10 żarówek.

Do wyboru będzie kilka sadzonek drzew.

Inspirowani Ziemią – wystawa prac twórców z Atelier KreDKa

Począwszy od soboty, 20 kwietnia mieszkańcy Konina i okolic będą mieli również okazję podziwiać prace młodych artystów z Atelier KreDKa.  To nie pierwszy raz, kiedy dzieła najmłodszych członków społeczności znajdują swoje miejsce w gościnnych progach Ferio Konin.  Wystawa „Inspirowani Ziemią” przygotowana pod okiem Katarzyny Mijakowskiej - instruktorki pracowni plastycznej Konińskiego Domu Kultury - potrwa do 30 kwietnia.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konina

Partnerami Wydarzenia są:

Liga Ochrony Przyroda
Koniński Dom Kultury
Atelier KreDKa
Nadleśnictwo Konin
SHARP – w roli partnera technologicznego

Serdecznie zapraszamy do Ferio Konin