Ferio Konin
Ferio Konin
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Moda jest sztuką

Wernisaż fotografii i niecodzienny pokaz mody

„Moda dla Każdego” – wydarzenie współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji miasta Konina przy wsparciu Ferio Konin to projekt, który na stałe wpisał się w kalendarium imprez centrum handlowego i Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”.

Alternatywnie do lat ubiegłych, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, trzynasta edycja wydarzenia nabrała nowego wymiaru. Pokaz odbył się bez udziału publiczności. Swoją sentymentalną podróż, zainspirowani sztuką, podopieczni odbyli w Galerii na Glince, konińskiej malarki Krystyny Ruminkiewicz. Dzięki odpowiedniej oprawie, choreografii i stylizacji modeli – postaci z obrazów ożyły, na nowo zapisały się w wyobraźni odbiorców. Podopieczni Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” wzięli udział także w sesji zdjęciowej, której efektem jest dwadzieścia niezwykłych fotografii – portretów.

 

Pełna relacja z imprezy dostępna jest na naszym kanale na YouTube https://youtu.be/GUkq6nvrRaU

Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii, portretów powstałych w ramach zorganizowanej w centrum handlowym sesji zdjęciowej. Czasowa wystawa dostępna jest w Ferio Konin w pobliżu sklepów Kruk, Sinsay oraz Calzedonia.

______________

Współpraca:

Asortyment modowy uczestników wydarzenia: New Yorker, Mohito, Pepco, Sinsay

Wernisaż fotografii - Paula Walczak

Fotografie do Kalendarza – Małgorzata Sarnowska

Wizaż – Makijaże Zamojski

Stylizacja włosów – Brodway Paweł Wagner, Radosław Wysocki

Galeria na Glince – Krystyna Ruminkiewicz

Realizacja filmu – LineTV.pl