Ferio Konin
Ferio Konin
DZIŚ OTWARTE 9:00 – 21:00

Gasimy światło dla Bałtyku

Gasimy światło dla Bałtyku

Ocalmy Bałtyk nim zatęsknimy – to hasło tegorocznej polskiej edycji globalnej akcji Godzina dla Ziemi WWF, największej ekologicznej inicjatywy na świecie. Akcja już od 14 lat inspiruje do działania. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach.

W sobotę, 27. marca o godz. 20.30 Ferio Konin zgasi częściowo światło dla Bałtyku. W geście solidarności wygaszona zostanie cała iluminacja fasady budynku galerii.

Celem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat jego zagrożeń z przekazem, że warto walczyć o nasz dom – Ziemię. Jak podkreślają inicjatorzy polskiej edycji, kondycja Bałtyku jest bardzo słaba, a jego mieszkańcy zanikają.

W symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną światła. Zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy.

Do końca marca na portalach społecznościowych trwa akcja organizowana przez WWF Polska. W ramach aktywności każdy może podzielić się sentymentalnym zdjęciem znad Bałtyku. Więcej szczegóły na profilu Ferio Konin na Facebooku i Instagramie.

Bądź z nami i przyłącz się do akcji – sobota 27 marca godz. 20.30 – wyłącz światło dla Bałtyku.

Ocal Bałtyk nim zapomnisz.