Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w organizowanej akcji charytatywnej.

„Uszyj Jasia” zaplanowane na sobotę 7 kwietnia w centrum handlowym Ferio – to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie. „Jaśki” będzie można szyć w godzinach 12.00 – 18.00, w pobliżu sklepu H&M.

W ramach akcji przygotowanych zostanie sześć stanowisk z maszynami do szycia, nożyczkami  i nićmi. Kolorowe tkaniny zapewnia główny partner akcji Pracownia „Inspiracja” zajmująca się sprzedażą nietuzinkowego asortymentu dla dzieci i dorosłych, jak: poduszki, kocyki - kołderki oraz akcesoria dla dzieci.

Do akcji może włączyć się każdy! Wszystkich początkujących wspierać będą wykwalifikowane krawcowe, które podpowiedzą jak uszyć poszewkę według wzoru. Finalnie – wszystkie uszyte pokrycia zostaną przekazane na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Pomysłodawczynią akcji jest Natalia Bielawska, mama kilkuletniego wówczas Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Akcja powstała spontanicznie, kiedy podczas pobytu z synkiem w szpitalu inicjatorka zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek. Efekty akcji oraz radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. Dzięki akcji „Uszyj Jasia” do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce trafiło już kilkanaście tysięcy poszewek.