W piątek, 20 października w ramach obchodzonego Europejskiego Dnia Seniora, w  Ferio odbędzie się akcja medyczna poświęcona osobom starszym.

Tego dnia na terenie pasażu centrum handlowego, seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań,  pomiarów, a także konsultacji lekarskich.

W piątek 20 października w godzinach 10.00 – 18.00 w specjalnie zaaranżowanym miasteczku medycznym, w pobliżu części gastronomicznej, będzie można bezpłatnie wykonać między innymi badanie EKG, sprawdzić poziom cholesterolu i glukozy, zmierzyć ciśnienie, wykonać analizę składu ciała oraz skorzystać z konsultacji lekarskich.

W gabinecie EKG będzie można wykonać pełne, dwunasto-odprowadzeniowe  badanie, którego zapis będzie analizowany w gabinecie lekarskim.

Zgromadzenie wyników powyższych badań pozwoli wstępnie określić stan serca i w razie konieczności, pomoże podjąć decyzję o dalszym leczeniu. Biorący udział w akcji będą również mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem, który obliczy wskaźnik BMI i wskaże, jak prawidłowo się odżywiać, aby zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

Akcja ma na celu przybliżyć społeczeństwu, jak istotną rolę w profilaktyce zdrowia odgrywają regularne badania oraz ułatwić dostęp do specjalistów m.in. z zakresu kardiologii.

Udział w proponowanych atrakcjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń, poza rejestracją na miejscu. W pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby po sześćdziesiątym roku życia.

Do akcji przyłączyła się także Konińska Komenda Miejska Policji. W ramach prowadzonych prelekcji, seniorzy dowiedzą się więcej na temat zagrożeń i sposobów ich przeciwdziałania. Uczestnikom rozdawana będzie rozdawana tzw. „karta życia”  - blankiet, dzięki któremu służby ratunkowe udzielające pomocy osobie poszkodowanej mogą w szybki sposób dowiedzieć się o chorobach, przyjmowanych lekach czy danych kontaktowych osób najbliższych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!