Zgodnie z wprowadzonymi zmianami kodeksu drogowego, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć widoczny odblask. Od momentu wprowadzenia zapisu rozdano z pewnością tysiące elementów odblaskowych. Podczas różnych aktywności, organizowanych w Ferio, wręczaliśmy klientom opaski, breloki i kamizelki odblaskowe. I co dalej? Jaka jest reakcja społeczeństwa, jaki procent wyprodukowanych odblasków jest użytkowany?

Na te i inne pytania postanowimy odpowiedzieć sobie podczas organizowanej akcji. „Dbamy o tych, których kochamy” to edukacyjna kampania, dedukowana mieszkańcom  Konina i okolic. Finał działań zaplanowano na sobotę, 11 lutego w godzinach 12.00 – 17.00.

Do wspólnych aktywności zaproszono przedstawicieli Lokalnej Komendy Policji, Wielkopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, a także Grupę „ Sławek i Przyjaciele” - inicjatora ogólnopolskiej akcji „Odblask to nie obciach ”.

Tego dnia będziemy nie tylko edukować, zachęcać do noszenia odblasków i podkreślać jak istotną rolę odgrywają te niewielkie „święcące elementy” garderoby. Przykleimy klientom tysiące odblaskowych serduszek i przeprowadzimy warsztaty za pomocą „magicznej tuby odblaskowej”.

Najmłodsi będą mogli wziąć u dział w grach edukacyjnych, praktycznie poznawać zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i  zdobywać upominki.

Wspierać w działaniach nas będą także kolorowe maskotki – zabawny smok Feriuś i symbol Wielkopolskiej Policji – Pan Pyrek.